IĮ "Elektros Smūgis" – elektros montavimo darbai vilniuje

Varžų matavimai

Vadovaujantis elektros įrenginių bandymų normomis ir apimtimis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2001 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 141, visiems energijos vartotojams prieš pradedant naudoti elektros įrenginius ir juos eksploatuojant, privaloma atlikti varžų matavimus.

Varžų matavimai atliekami sertifikuotais METREL firmos prietaisais Metrel EurotestAT (MI 3101 – nešiojamas kombinuotas instaliacijos matuoklis, sertifikuotas ir įtrauktas į Lietuvos matavimo priemonių registrą. Registro Nr. 2-2346:2010) ir Megommetras MI2123 (Lietuvos matavimo priemonių registro Nr.: 2 – 1618 : 2002). Tai profesionalūs, mobilūs testavimo prietaisai, skirti matuoti bei analizuoti visus reikalingus elektros instaliacijos parametrus, atsižvelgiant į LST EN 61557 standartą.

Būtina žinoti, kad nepavojingose patalpose elektros instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos matavimai turi būti atliekami ne rečiau kaip kartą per 6 metus arba pagal būtinumą, įžeminimo grandinės pereinamųjų varžų matavimai turi būti atliekami ne rečiau kaip kartą per 12 metų arba pagal būtinumą. Skalbyklų, plovyklų, pirčių, telferinių kranų ir kitų įrenginių bei pavojingų patalpų (degių, dulkėtų, drėgnų, viešų patalpų, patalpų su laidžiomis grindimis) pereinamųjų kontaktų varžų matavimai bei instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos matavimai turi būti atliekami nerečiau kaip kartą per metus.

  1. Juridiniai ir privatūs asmenys, ketinantys tapti nauju AB “ESO” vartotoju, priduodantys naujus arba seniau pastatytus objektus Valstybinei Energetikos Inspekcijai (VEI), didinant esamą galingūmą – privalo atlikti instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos bei įžeminimo grandinės pereinamųjų kontaktų varžųmatavimus.
  1. Priešgaisrinės saugos inspektoriui pareikalavus, juridiniai ir privatūs asmenys privalo atlikti instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos bei įžeminimo grandinės pereinamųjų kontaktų varžųmatavimus ir pateikti galiojančiusįvadinio kabelio izoliacijos, įžeminimo grandinės pereinamųjų kontaktų varžų matavimo protokolus.

Atliekami sekantys varžų matavimai

  • Kabelinių linijų ir įrengimų izoliacijos varžų matavimai;
  • Įžeminimo grandinės pereinamųjų kontaktų varžų matavimai;
  • Įžeminimo kontūro varžos matavimai;
  • Grandinės „fazė-nulis“ varžų matavimai;
  • Kilnojamųjų elektros įrenginių izoliacijos varžų matavimai.

Papildoma informacija

* Juridinai ir fiziniai asmenys privalo pateikti Valstybinei Energetikos Inspekcijai galiojančius vidinės instaliacijos, įvadinio kabelio izoliacijos, įžeminimo grandinės pereinamųjų kontaktų varžų matavimo protokolus bei elektros tiekimo skaičiavimo schemas.

Varžų matavimai gali būti atlikti tik atestuoto fizinio arba juridinio asmens.

Dėl papildomos informacijos, darbų apimčių ir paslaugų įkainių susisiekite su mumis telefonu: +37062401375 arba +37062875165 arba elektroniniu paštu: info@elektrossmugis.lt